
Original: $152.16
-65%$152.16
$53.26The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 95Ah |
| Length | 351 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 25 Kg |
Warranty 5 Years
Battery Type: 019
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 95Ah |
| Length | 351 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 25 Kg |
Warranty 5 Years
Battery Type: 019





