✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

$31.45
Original: $89.85
-65%Hankook SE56010 EFB Starter Battery Type 027 12V 60Ah CCA (EN) 540A—
$89.85
$31.45The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity | 60Ah |
| Length | 242 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 15.8 Kg |
Warranty 4 Years
Battery Type: 027EFB
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity | 60Ah |
| Length | 242 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 15.8 Kg |
Warranty 4 Years
Battery Type: 027EFB



