
The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | NUMAX |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 130 Ah - CCA 680A |
| Length | 509 mm |
| Width | 216 mm |
| Height inc. terms | 207 mm |
| Weight | 38 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 622
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | NUMAX |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 130 Ah - CCA 680A |
| Length | 509 mm |
| Width | 216 mm |
| Height inc. terms | 207 mm |
| Weight | 38 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 622












