
Original: $169.30
-65%$169.30
$59.26The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | NUMAX |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 125 Ah |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 289 mm |
| Weight | 24.9 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 655
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | NUMAX |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 125 Ah |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 289 mm |
| Weight | 24.9 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 655












