
Original: $131.57
-65%$131.57
$46.05The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | NUMAX |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity | 120 Ah - CCA800 |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 239 mm |
| Weight | 24.9 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 665
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | NUMAX |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity | 120 Ah - CCA800 |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 239 mm |
| Weight | 24.9 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 665












