GF06160V1 SONNENSCHEIN GEL BATTERY (GF 06 160 V1) 6V 196AH
HomeStore
-65%
The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Sonnenschein GEL Leisure
GF 6 160 V 1 Sonnenschein GEL/VRLA Battery
All Prices Include VAT
Brand Sonnenschein
Voltage 6 Volts
Technology GEL
Capacity 196 Ah
Length 246 mm
Width 192 mm
Height inc. terms 275 mm
Weight 29 Kg
Warranty 1 Year
Battery Type:
GF06160V1
Description
Sonnenschein GEL Leisure
All Prices Include VAT
Brand Sonnenschein
Voltage 6 Volts
Technology GEL
Capacity 196 Ah
Length 246 mm
Width 192 mm
Height inc. terms 275 mm
Weight 29 Kg
Warranty 1 Year
Battery Type:
GF06160V1
GF06160V1 SONNENSCHEIN GEL BATTERY (GF 06 160 V1) 6V 196AH | Powerland