GF12014YF SONNENSCHEIN GEL BATTERY (GF1214YF / GF 12 14 Y F) 12V 15AH
HomeStore
-65%
The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Sonnenschein GEL Leisure
GF 12 14 Y F Sonnenschein GEL/VRLA Battery
All Prices Include VAT
Brand SONNENSCHEIN
Voltage 12 Volts
Technology GEL
Capacity 15Ah
Length 181 mm
Width 76 mm
Height inc. terms 167 mm
Weight 6 Kg
Warranty 1 Year
Battery Type: GF12014YF
Description
Sonnenschein GEL Leisure
All Prices Include VAT
Brand SONNENSCHEIN
Voltage 12 Volts
Technology GEL
Capacity 15Ah
Length 181 mm
Width 76 mm
Height inc. terms 167 mm
Weight 6 Kg
Warranty 1 Year
Battery Type: GF12014YF
GF12014YF SONNENSCHEIN GEL BATTERY (GF1214YF / GF 12 14 Y F) 12V 15AH | Powerland