GF12065Y SONNENSCHEIN BATTERY (GF1265Y / GF 12 65 Y) 12V 75AH
HomeStore
-65%
The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Sonnenschein GEL Leisure
GF 12 65 Y Sonnenschein GEL/VRLA Battery
All Prices Include VAT
Brand SONNENSCHEIN
Voltage 12 Volts
Technology GEL
Capacity 75Ah
Length 353 mm
Width 175 mm
Height inc. terms 190 mm
Weight 26.8 Kg
Warranty 1 Year
Battery Type: GF12065Y
Description
Sonnenschein GEL Leisure
All Prices Include VAT
Brand SONNENSCHEIN
Voltage 12 Volts
Technology GEL
Capacity 75Ah
Length 353 mm
Width 175 mm
Height inc. terms 190 mm
Weight 26.8 Kg
Warranty 1 Year
Battery Type: GF12065Y
GF12065Y SONNENSCHEIN BATTERY (GF1265Y / GF 12 65 Y) 12V 75AH | Powerland