
The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Lead Acid |
| Capacity | 200 Ah |
| Length | 512 mm |
| Width | 220 mm |
| Height inc. terms | 236 mm |
| Weight | 32.5 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 625
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Lead Acid |
| Capacity | 200 Ah |
| Length | 512 mm |
| Width | 220 mm |
| Height inc. terms | 236 mm |
| Weight | 32.5 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 625












