
Original: $267.31
-65%$267.31
$93.56The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 225 Ah |
| Length | 516 mm |
| Width | 274 mm |
| Height inc. terms | 238 mm |
| Weight | 59.2 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 625HD
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 225 Ah |
| Length | 516 mm |
| Width | 274 mm |
| Height inc. terms | 238 mm |
| Weight | 59.2 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 625HD












