
Original: $88.75
-65%$88.75
$31.06The Story
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 50Ah |
| Length | 207 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 13.5 Kg |
Warranty 5 Years
Battery Type: 063H
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 50Ah |
| Length | 207 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 13.5 Kg |
Warranty 5 Years
Battery Type: 063H












