The Story
Features include:-
- Completely sealed and maintenance free
- Minimal self-discharge
- Practical design
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 100 Ah |
| Length | 330 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Height exc. terms | 212 mm |
| Guarantee | 3 Years |
| Barcode (EAN) | 8581604180463 |
Description
Features include:-
- Completely sealed and maintenance free
- Minimal self-discharge
- Practical design
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 100 Ah |
| Length | 330 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Height exc. terms | 212 mm |
| Guarantee | 3 Years |
| Barcode (EAN) | 8581604180463 |














