Leoch Superior Lead Carbon AGM 115Ah Battery (LDC12-105-G27-DT)
HomeStore
The Story
12V 108Ah power output.
Dimensions - 306L x 168W x 233H
Terminals Positive Front LeftDual Terminal
Brand Leoch
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity (C5) 96 Ah
Capacity (C10) 104 Ah
Capacity (C20) 108 Ah
Length 306 mm
Width 168 mm
Height inc. terms 233 mm
Height exc. terms 208 mm
Guarantee 1 Year
Description
12V 108Ah power output.
Brand Leoch
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity (C5) 96 Ah
Length 306 mm
Width 168 mm
Height inc. terms 233 mm
Height exc. terms 208 mm