Leoch Superior Lead Carbon AGM 160Ah Battery LDC12-145
HomeStore
The Story
12V 148Ah power output.
Dimensions - 330L x 172W x 286H
Terminals Positive Front LeftFemale Thread
Technology AGM
Capacity (C5) 122 Ah
Capacity (C10) 141 Ah
Length 340 mm
Width 172 mm
Height inc. terms 286 mm
Guarantee 1 Year
Description
12V 148Ah power output.
Technology AGM
Length 340 mm
Width 172 mm
Height inc. terms 286 mm