Leoch Superior Lead Carbon AGM 245Ah Battery (LDC12-220)
HomeStore
The Story
12V 245Ah (C100) power output.
Dimensions - 387L x 180W x 368H
Technology AGM
Capacity (C5) 190 Ah
Capacity (C10) 210 Ah
Length 387 mm
Width 180 mm
Height inc. terms 368 mm
Height exc. terms 346 mm
Guarantee 1 Year
Description
12V 245Ah (C100) power output.
Technology AGM
Length 387 mm
Width 180 mm
Height inc. terms 368 mm
Height exc. terms 346 mm