Leoch Superior Lead Carbon AGM 93Ah Battery LDC12-90-G24-DT
HomeStore
The Story
12V 90Ah power output.
Dimensions - 260L x 168W x 232.5H
Technology AGM
Capacity (C5) 77 Ah
Capacity (C10) 85 Ah
Capacity (C20) 90 Ah
Length 260 mm
Width 168 mm
Height inc. terms 232.5 mm
Guarantee 1 Year
Description
12V 90Ah power output.
Technology AGM
Capacity (C5) 77 Ah
Length 260 mm
Width 168 mm
Height inc. terms 232.5 mm