LSLC150-12 Lucas AGM Battery 12V 150Ah
HomeStore
-65%
The Story
BENEFITS
AGM  technology
Extra deep cycling capability for longer life
Totally sealed
Vibration resistant
Non-hazardous
Weight 44.5 kg
Technology
AGM
Voltage
12 Volt
Ah Capacity
150 Ah
Length
483 mm
Width
170 mm
Height (inc. Terminals)
240 mm
Warranty
1 Year
Description
BENEFITS
AGM  technology
Totally sealed
Vibration resistant
Non-hazardous
Weight 44.5 kg
Technology
AGM
Voltage
12 Volt
Ah Capacity
150 Ah
Length
483 mm
Width
170 mm
Height (inc. Terminals)
240 mm
Warranty
1 Year
LSLC150-12 Lucas AGM Battery 12V 150Ah | Powerland