LSLC42-12 SEALED LEAD ACID VRLA BATTERY 12V 42AH FNC12420
HomeStore
1 Year Warranty
Terminals Positive Front RightFemale Thread
Brand Lucas
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity 42 Ah
Length 197 mm
Width 166 mm
Height inc. terms 174 mm
Other References Global ES40-12
1 Year Warranty
Brand Lucas
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity 42 Ah
Length 197 mm
Width 166 mm
Height inc. terms 174 mm
Guarantee 1 Year
LSLC42-12 SEALED LEAD ACID VRLA BATTERY 12V 42AH FNC12420 | Powerland