
Original: $43.55
-65%$43.55
$15.24The Story
Suitable for: Lawn Tractor / Mower, Utility, Snow Blower, Portable Generator / Pump, Small Engine Starting
All Prices Include VAT
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 30 |
| Length | 205 mm |
| Width | 132 mm |
| Height inc. terms | 184 mm |
| Weight | 7.6 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 895
Description
Suitable for: Lawn Tractor / Mower, Utility, Snow Blower, Portable Generator / Pump, Small Engine Starting
All Prices Include VAT
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 30 |
| Length | 205 mm |
| Width | 132 mm |
| Height inc. terms | 184 mm |
| Weight | 7.6 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 895












