ODYSSEY PC1200LT BATTERY 12V 1200 CRANKING AMPS
HomeStore
-65%
The Story
All Prices include VAT
CLICK HERE FOR SPEC SHEET
Brand Odyssey
Product Code PC1200LT
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity (C10) 40 Ah
Capacity (C20) 42 Ah
MCA 725 A
CCA (SAE) 540 A
PHCA (5 sec) 1200 A
Length 200 mm
Width 170 mm
Height inc. terms 193 mm
Guarantee 2 Years
Weight: 14.7 KG
Battery Type:
PC1200LT
Description
All Prices include VAT
CLICK HERE FOR SPEC SHEET
Brand Odyssey
Product Code PC1200LT
Voltage 12 Volts
Technology AGM
MCA 725 A
CCA (SAE) 540 A
PHCA (5 sec) 1200 A
Length 200 mm
Width 170 mm
Height inc. terms 193 mm
Guarantee 2 Years
Weight: 14.7 KG
Battery Type:
PC1200LT
ODYSSEY PC1200LT BATTERY 12V 1200 CRANKING AMPS | Powerland