ODYSSEY PC1200MJT BATTERY 12V 1200 CRANKING AMPS
HomeStore
-65%
The Story
All Prices include VAT
CLICK HERE FOR SPEC SHEET
Technology AGM
Capacity (C10) 40 Ah
Capacity (C20) 42 Ah
MCA 725 A
CCA (SAE) 540 A
PHCA (5 sec) 1200 A
Length 200 mm
Width 170 mm
Height inc. terms 193 mm
Weight: 22 KG
Battery Type:
PC1700MJT
Description
All Prices include VAT
CLICK HERE FOR SPEC SHEET
Technology AGM
MCA 725 A
CCA (SAE) 540 A
PHCA (5 sec) 1200 A
Length 200 mm
Width 170 mm
Height inc. terms 193 mm