ODYSSEY PC1500DT BATTERY 12V 1500 CRANKING AMPS (ODX-AGM34 78)
HomeStore
-65%
The Story
PC1500DT ODYSSEY Extreme Battery - ODX-AGM34 78
ODYSSEY Extreme (ODX) Batteries
Technology AGM
Capacity (C10) 62 Ah
Capacity (C20) 68 Ah
MCA 1050 A
CCA (SAE) 850 A
PHCA (5 sec) 1500 A
Length 275 mm
Width 178 mm
Height inc. terms 198 mm
Guarantee 2 Years
Weight: 24 KG
Battery Type:
PC1500DT
Description
Technology AGM
MCA 1050 A
CCA (SAE) 850 A
PHCA (5 sec) 1500 A
Length 275 mm
Width 178 mm
Height inc. terms 198 mm
Guarantee 2 Years
Weight: 24 KG
Battery Type:
PC1500DT
ODYSSEY PC1500DT BATTERY 12V 1500 CRANKING AMPS (ODX-AGM34 78) | Powerland