ROLLS R12-110AGM SERIES 2 12 VOLT DEEP CYCLE BATTERY
HomeStore
-65%
The Story
R12-110AGM Rolls 12V AGM-R Series Battery
The Rolls AGM-R Series
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 110 Ah
Weight 30 Kg
Length 328 mm
Width 172 mm
Height inc. terms 240 mm
Guarantee 1 Year
Description
The Rolls AGM-R Series
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 110 Ah
Weight 30 Kg
Length 328 mm
Width 172 mm
Height inc. terms 240 mm