ROLLS R12-200AGM SERIES 2 12 VOLT DEEP CYCLE BATTERY
HomeStore
-65%
The Story
R12-200AGM Rolls 12V AGM-R Series Battery
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 200 Ah
Weight 55.7 Kg
Length 530 mm
Width 209 mm
Height inc. terms 214 mm
Guarantee 1 Year
Description
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 200 Ah
Weight 55.7 Kg
Length 530 mm
Width 209 mm
Height inc. terms 214 mm