ROLLS R12-260AGM SERIES 2 12 VOLT DEEP CYCLE BATTERY
HomeStore
-65%
The Story
R12-260AGM Rolls 12V AGM-R Series Battery
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 260 Ah
Weight 73 Kg
Length 522 mm
Width 268 mm
Height inc. terms 240 mm
Guarantee 1 Year
Description
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 260 Ah
Weight 73 Kg
Length 522 mm
Width 268 mm
Height inc. terms 240 mm