ROLLS R12-80AGM SERIES 2 12 VOLT DEEP CYCLE BATTERY
HomeStore
-65%
The Story
R12-80AGM Rolls 12V AGM-R Series Battery
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 80 Ah
Weight 23 Kg
Length 260 mm
Width 169 mm
Height inc. terms 237 mm
Guarantee 1 Year
Description
• 850 cycles at 50% DOD*
Technology AGM
Capacity (C20) 80 Ah
Weight 23 Kg
Length 260 mm
Width 169 mm
Height inc. terms 237 mm