ROLLS S12-128AGM DEEP CYCLE SERIES 12 VOLT BATTERY
HomeStore
-65%
The Story
S12-128AGM Rolls 12V AGM-S Series Battery
• Low self discharge rate, only 3%/month
Technology AGM
Capacity (C20) 115 Ah
Length 328 mm
Width 172 mm
Height inc. terms 236 mm
Guarantee 1 Year
Description
Technology AGM
Capacity (C20) 115 Ah
Length 328 mm
Width 172 mm
Height inc. terms 236 mm