ROLLS S12-240AGM DEEP CYCLE SERIES 12 VOLT BATTERY
HomeStore
-65%
The Story
S12-240AGM Rolls 12V AGM-S Series Battery
• Low self discharge rate, only 3%/month
Technology AGM
Capacity (C20) 215 Ah
Length 381 mm
Width 178 mm
Height inc. terms 371 mm
Guarantee 1 Year
Description
Technology AGM
Capacity (C20) 215 Ah
Length 381 mm
Width 178 mm
Height inc. terms 371 mm