ROLLS S12-95AGM DEEP CYCLE SERIES 12 VOLT BATTERY
HomeStore
-65%
The Story
S12-95AGM Rolls 12V AGM-S Series Battery
• Low self discharge rate, only 3%/month
Technology AGM
Capacity (C20) 85 Ah
Length 260 mm
Width 169 mm
Height inc. terms 237 mm
Guarantee 1 Year
Description
Technology AGM
Capacity (C20) 85 Ah
Length 260 mm
Width 169 mm
Height inc. terms 237 mm