
The Story
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Bosch |
| Product Code | S4 E40 |
| DIN | 565 501 065 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 232 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Guarantee | 4 Years |
| Barcode (EAN) | 4047026328998 |
Description
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Bosch |
| Product Code | S4 E40 |
| DIN | 565 501 065 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 232 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Guarantee | 4 Years |
| Barcode (EAN) | 4047026328998 |













