Topband B Series 12V 150Ah Lithium/LifePO4 Battery With Bluetooth And Heater (R-B12150A)
HomeStore
-65%
The Story
CODE R-B12150A
MPN (MANUFACTURER PART NUMBER) R-B12150A
BRAND Topband
Features
  • Standard lead acid cases, customized case
  • Bluetooth app monitoring
  • Heating function optional
  • 4000+cycles,80%DOD
  • UN38.3/CE certified
  • Support series or parallel connection
Nominal Voltage 12.8V
Battery Capacity 150Ah
Terminal Type M8
Dimensions L354 x W175 x H190mm
Weight 20Kg
Warranty 5 Years
Battery Technology Lithium
Battery Application Deep Cycle
Max. Charge Current 150A
Description
CODE R-B12150A
BRAND Topband
Features
  • Bluetooth app monitoring
  • Heating function optional
  • 4000+cycles,80%DOD
  • UN38.3/CE certified
Nominal Voltage 12.8V
Battery Capacity 150Ah
Terminal Type M8
Weight 20Kg
Warranty 5 Years
Battery Technology Lithium
Battery Application Deep Cycle
Max. Charge Current 150A
Topband B Series 12V 150Ah Lithium/LifePO4 Battery With Bluetooth And Heater (R-B12150A) | Powerland