Topband B Series 12V 200Ah Lithium/LifePO4 Battery With Bluetooth (R-B12200A)
HomeStore
-65%
The Story
CODE R-B12200A
MPN (MANUFACTURER PART NUMBER) R-B12200A
BRAND Topband
Features
  • Standard lead acid cases, customized case
  • Bluetooth app monitoring
  • Heating function optional
  • 4000+cycles,80%DOD
  • UN38.3/CE certified
  • Support series or parallel connection
Nominal Voltage 12.8V
Battery Capacity 200Ah
Terminal Type M8
Dimensions L484 x W170 x H241mm
Weight 25Kg
Warranty 5 Years
Battery Technology Lithium
Battery Application Deep Cycle
Max. Charge Current 200A
Description
CODE R-B12200A
BRAND Topband
Features
  • Bluetooth app monitoring
  • Heating function optional
  • 4000+cycles,80%DOD
  • UN38.3/CE certified
Nominal Voltage 12.8V
Battery Capacity 200Ah
Terminal Type M8
Weight 25Kg
Warranty 5 Years
Battery Technology Lithium
Battery Application Deep Cycle
Max. Charge Current 200A
Topband B Series 12V 200Ah Lithium/LifePO4 Battery With Bluetooth (R-B12200A) | Powerland