Victron Energy Skylla-TG 24/100(1+1) – SDTG2401001
HomeStore
-65%
Use of TG Chargers as a power supply
Two outputs to charge 2 battery banks (24V models only)
The TG Chargers feature 2 isolated outputs. The second output, limited to approximately 4A and with a slightly lower output voltage, is intended to top up a starter battery.
Manufacturer Part Number
SDTG2401001
Charger Current House Battery
100A
Charger Current Starter Battery
4A
Dimensions
H365 x W250 x D257mm
Weight (kg)
10
Manufacturer Part Number
SDTG2401001
Charger Current House Battery
100A
4A