Victron Energy BMV-710H Smart Battery Monitor – BAM030710100
HomeStore
Bluetooth Smart
  • VE.Direct communication port
  • Wide input voltage range: 6,5 – 95V
  • High current measurement resolution: 10 mA (0,01A)
  • Low current consumption: 2,9Ah per month (4mA) @12V and 2,2Ah per month (3mA) @ 24V
Manufacturer Part Number
BAM030710100
GTIN
Front Bezel
69 x 69mm
Body Diameter & Depth
52 x 31mm
Bluetooth Smart
Manufacturer Part Number
BAM030710100
GTIN
Front Bezel
69 x 69mm
Body Diameter & Depth
52 x 31mm