Victron Energy Cyrix-Li-load 12/24V 120A Intelligent Load Relay – CYR010120450
HomeStore
-65%
Manufacturer Part Number
CYR020400000
Voltage
24/48
Continuous Current
400A
Peak Current
2000A during 1 second
Current Consumption When Open
4 mA
Micro Switch For Remote Monitoring
Yes
LED Status Indication
Bicolour LED
Emergency Start
Yes, 30s
Dimensions
H78 x W102 x D110mm
Weight (kg)
0.9
Manufacturer Part Number
CYR020400000
Voltage
24/48
Continuous Current
400A
Peak Current
2000A during 1 second
Current Consumption When Open
4 mA
Yes
LED Status Indication
Bicolour LED
Emergency Start
Yes, 30s
Dimensions
H78 x W102 x D110mm
Weight (kg)
0.9
Warranty
5 Years
Victron Energy Cyrix-Li-load 12/24V 120A Intelligent Load Relay – CYR010120450 | Powerland