Victron Energy Cyrix-Li-load 12/24V 230A Intelligent Load Relay – CYR010230450
HomeStore
-65%
Manufacturer Part Number
CYR010230450
Voltage
12/24
Continuous current & Breaking capacity at 12V or 24V
230A
Current Consumption When Open
4 mA
Control Cable Included (Length 1 m)
Yes
LED Status Indication
Yes
Dimensions
H65 x W100 x D50mm
Weight (kg)
0.27
Manufacturer Part Number
CYR010230450
Voltage
12/24
230A
Current Consumption When Open
4 mA
Dimensions
H65 x W100 x D50mm
Weight (kg)
0.27
Warranty
5 Years
Victron Energy Cyrix-Li-load 12/24V 230A Intelligent Load Relay – CYR010230450 | Powerland